Strategie společnosti EKOL energo s.r.o.

Společnost EKOL energo s.r.o. byla založena v roce 2006, jako 100% dceřiná společnost EKOL, spol. s r.o. Vznik společnosti byl spjat se zvyšující se potřebou nového energetického zařízení, parních turbín, do výkonu 70 MW, nejen v České republice, ale v celé Evropě. Vznikla tak výrobní základna pro celou skupinu EKOL. Pro co nejpřesnější opracování jednotlivých polotovarů a komponentů turbíny byly pořízeny výkonné speciální CNC obráběcí stroje, které pracují v klimatizované výrobní hale. Společnost EKOL energo s.r.o. je jedinou výrobní společností skupiny EKOL, která zabezpečuje výrobu parních turbín do výkonu 70 MWe designu EKOL, servis a dodávku náhradních dílů k nim a opravy parních turbín významných světových výrobců.

Kromě hlavní činnosti, výroby nových parních turbín, převzala společnost EKOL energo s.r.o. servis a opravy nejprve parních turbín designu EKOL, ale i postupně všechny druhy oprav, rekonstrukce a modernizace parních turbín významných světových výrobců. K tomu ji slouží nejen vyspělé vysoce výkonné technické zařízení, ale především vysoce kvalifikovaný personál na jeho obsluhu a technický personál na přípravu výroby, od konstrukce a technologie, až po výrobu. V současné době jsme schopni opravit jakoukoliv parní turbínu do výkonu 70 MWe, a to i havarovanou, i bez dokumentace, kterou si pořídíme sami pomocí 3D skeneru. Kromě oprav parních turbín, zabezpečujeme také opravy spalovacích turbín a dodávky náhradních dílů pro parní i spalovací turbíny a kompresory.

V roce 2015 vstoupil do skupiny EKOL strategický partner čínská společnost ShaanGu. Jedná se o společnost zaměřenou především na výrobu a dodávky axiálních a radiálních průmyslových kompresorů, které jsou společně s turbínou/elektromotorem a generátorem seřazeny do tzv. „trainů“. Společnost ShaanGu je nejvýznamnějším výrobcem a dodavatelem průmyslových kompresorů v Číně. V současné době konstruktéři EKOL připravují pro tuto společnost unifikovanou řadu pohonových turbín.

Se vstupem strategického partnera rozšiřuje společnost EKOL energo s.r.o. další oblast podnikání, a to o oblast servisních činností pro kompresory. Jedná se nejen o servis kompresorů dodaných do Evropy společností ShaanGu, výrobu náhradních dílů k nim, ale i o servis kompresorů dalších významných světových výrobců.

Společnost EKOL energo s.r.o. dodává své výrobky a opravy parních turbín ve vysoké kvalitě, o čemž svědčí certifikace ISO 9001/2015, ISO 14001 a ISO 45001.

 

EKOL energo s.r.o.

EKOL energo s.r.o., má za sebou již více než 11 let úspěšného samostatného ekonomického působení.


+420 543 531 630

Pošlete nám e-mail
ECOSTART a. s.

14. 9. 2023 společnost EKOL Martin podepsala smlouvu se společností ECOSTART a....

Aktualizováno: 14.09.2023